Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] coś rzęzi w silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] coś rzęzi w silniku

    Zamieszczone przez progressowy
    Zmieniły mi się upodobania i bede szedł w kierunku niklu. Zatem atrapa zostanie. Choć zima za oknem,rozglądam sie za nowym felunkiem na lato.Za zadne skarby nie chce wiekszych niż 15". Uprzedzenia z poprzedniego auta E-60,18" w dodatku RF. Bardzo podobaja mi się fele polerowne,chromy itp. Oceńcie prosze te kółka(czy warte zakupu): Link
    Żadne 15-ki nie będą dobrze wyglądały na Octavii, więc równie dobrze możesz zostać przy stalówkach i kołpakach.

  • #2
    [O1] coś rzęzi w silniku

    coś mi rzęzi w silniku [albo jestem przewrażliwiony]... najbardziej słychać w 6 sek. i pod koniec filmiku.
    tak dziwnie niesie ten hałas, że trudno zlokazliwać skąd bez zdejmowania tych wszystkich pokrywek :]
    jak będę miał więcej czasu to zdejmę klinowy żeby wyeliminować altkernator i rolki.... może ktoś ma jakiś pomysł 'od ręki''

    pozdrawiam
    skoda
    fuckyeah!

    Komentarz


    • #3
      luks, IMHO moze to byc napinacz paska klinowego, a silnik byl zimny czy cieply?
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

      Komentarz


      • #4
        Pisałem już o tym kilkakrotnie. Do zlokalizowania podejrzanych hałasów i szumów bardzo dobrze na daje się stetoskop lekarski, a gdy takego niema (no bo przecież zawsze niema), trzeba skorzystać z plastykowej rurki o długości ok. 1m i średnicy ok. 0,8÷1 cm. Jeden koniec wkłada się do ucha, a drugi przykłada/zbliża w różne miejsca. Bardzo dobrze słychać wszystko, co obraca się, lub przesuwa, a więc łożyska, zawory, wtryskiwacze, itp.

        Komentarz


        • #5
          Albo drewniany kij od szczotki - skuteczniejszy od rurki (serio!)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez jacog
            drewniany kij od szczotki
            taki kij to sie wozilo kiedys w maluchu,ale jakie ma on zastosowanie w wyeliminowaniu przyczyny halasu?
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

            Komentarz


            • #7
              ten hałas jest na ciepłym i zimnym silniku .. pomysł z rurką wydaje się niezly, chociaż jesazcze o tym nei czytałem - a od tygodnia gmeram w forum wyszukiwarką. jak będę wymieniał klinowy, to zobaczę co w tych rolkach piszczy :] i odświeżę temat..
              p.s. co z tym kijem do szczotki mam zrobić, trochę taki pomysł na naprawę rodem z bajek mojej 4letniej córy
              skoda
              fuckyeah!

              Komentarz


              • #8
                Drewniany kij ładnie przenosi dzwięk, przykładasz do różnych miejsc silnika i nasłuchujesz. Proste, co nie?!

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X